Ξεκίνησε το 2ο Valencia CF Academy South East Europe International Tournament

Ξεκίνησε σήμερα, Τρίτη 18 Απριλίου 2023, η μεγάλη γιορτή του ποδοσφαίρου για όλους τους μικρούς μπαλαδόρους, το 2ο Valencia CF Academy South East Europe International Tournament, το οποίο θα διαρκέσει έως την Παρασκευή (21/4).

Συνδιοργανωτές του τουρνουά είναι ο Δήμος Καμένων Βούρλων, η Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδος και η Valencia CF Academy Greece, ενώ χορηγός επικοινωνίας το «Star Κεντρικής Ελλάδας».

Το πρόγραμμα του τουρνουά των επόμενων ημερών

Γήπεδο Καμένων Βούρλων – Κ10 (2013-2014) – 7x7 – 2x25’ – 10 ομάδες

Τετάρτη 19 Απριλίου 2023

10:00 – 11:00 Ακαδημίες Βαλένθια Χαϊδάρι – Ακαδημίες Βαλένθια Κύπρος

10:00 – 11:00 Άρης Αγίου Κωνσταντίνου – Ακαδημίες Βαλένθια Λειβαδιά (Γήπεδο Αγίου Κωνσταντίνου)

11:00 – 12:00 Ακαδημίες Βαλένθια Κηφισιά – Καμένα Βούρλα

11:00 – 12:00 Αίαντας Λαμίας – Ακαδημίες Βαλένθια Κεφαλονιά

17:00 – 18:00 Ακαδημίες Βαλένθια Βάρη – Ακαδημίες Βαλένθια Χαϊδάρι

17:00 – 18:00 Ακαδημίες Βαλένθια Λειβαδιά – Ακαδημίες Βαλένθια Κύπρος

18:00 – 19:00 Ακαδημίες Βαλένθια Θεσσαλονίκη – Αίαντας Λαμίας

18:00 – 19:00 Καμένα Βούρλα – Ακαδημίες Βαλένθια Κεφαλονιά

Πέμπτη 20 Απριλίου 2023

10:00 – 11:00 Ακαδημίες Βαλένθια Βάρη – Ακαδημίες Βαλένθια Λειβαδιά

11:00 – 12:00 Ακαδημίες Βαλένθια Θεσσαλονίκη – Καμένα Βούρλα

11:00 – 12:00 Ακαδημίες Βαλένθια Κηφισιά – Ακαδημίες Βαλένθια Κεφαλονιά

11:30 – 12:30 Άρης Αγίου Κωνσταντίνου – Ακαδημίες Βαλένθια Κύπρος (Γήπεδο Αγίου Κωνσταντίνου)

16:00 – 17:00 Άρης Αγίου Κωνσταντίνου – Ακαδημίες Βαλένθια Χαϊδάρι (Γήπεδο Αγίου Κωνσταντίνου)

17:00 – 18:00 Ακαδημίες Βαλένθια Βάρη – Ακαδημίες Βαλένθια Κύπρος

18:00 – 19:00 Ακαδημίες Βαλένθια Θεσσαλονίκη – Ακαδημίες Βαλένθια Κεφαλονιά

18:00 – 19:00 Ακαδημίες Βαλένθια Κηφισιά – Αίαντας Λαμίας

Παρασκευή 21 Απριλίου 2023

09:30 -12:30 Θέσεις 1-10

Γήπεδο Μώλου – Κ12 (2011-2012) – 9x9 – 2x25’ – 8 ομάδες

Τετάρτη 19 Απριλίου 2023

16:30 – 17:30 Καμένα Βούρλα – Ακαδημίες Βαλένθια Κεφαλονιά

16:30 – 17:30 Ακαδημίες Βαλένθια Λειβαδιά 1 – Ακαδημία Μώλου

17:30 – 18:30 Ακαδημίες Βαλένθια Θεσσαλονίκη 1 – Αίαντας Λοκρίδας

17:30 – 18:30 Ακαδημίες Βαλένθια Κηφισιά – Ακαδημίες Βαλένθια Βάρη

Πέμπτη 20 Απριλίου 2023

16:30 – 17:30 Ακαδημίες Βαλένθια Θεσσαλονίκη 1 – Ακαδημίες Βαλένθια Κεφαλονιά

16:30 – 17:30 Καμένα Βούρλα – Αίαντας Λοκρίδας

17:30 – 18:30 Ακαδημίες Βαλένθια Λειβαδιά 1 – Ακαδημίες Βαλένθια Βάρη

17:30 – 18:30 Ακαδημίες Βαλένθια Κηφισιά – Ακαδημία Μώλου

Παρασκευή 21 Απριλίου 2023

Τελική Φάση (πρωί)

09:30 – 10:30 Θέσεις 7-8 και 5-6

10:30 – 11:30 Θέσεις 3-4 και 1-2

Γήπεδο Μώλου – Κ12 (2011-2012) – 9x9 – 2x25’ – 7 ομάδες

Τετάρτη 19 Απριλίου 2023

09:30 – 10:30 Ακαδημίες Βαλένθια Θεσσαλονίκη 3 – Άρης Αγίου Κωνσταντίνου

10:30 – 11:30 Ακαδημίες Βαλένθια Σάμος – Ακαδημίες Βαλένθια Κύπρος

10:30 – 11:30 Ακαδημίες Βαλένθια Θεσσαλονίκη 2 – Αίαντας Λαμίας

Πέμπτη 20 Απριλίου 2023

09:30 – 10:30 Ακαδημίες Βαλένθια Λειβαδιά 2 – Άρης Αγίου Κωνσταντίνου

10:30 – 11:30 Ακαδημίες Βαλένθια Σάμος – Αίαντας Λαμίας

10:30 – 11:30 Ακαδημίες Βαλένθια Θεσσαλονίκη 2 – Ακαδημίες Βαλένθια Κύπρος

Παρασκευή 21 Απριλίου 2023

Τελική Φάση (πρωί)

11:30 – 12:30 1-2 και 3-4

12:30 – 13:30 Θέσεις 5-6

Γήπεδο Αγίου Σεραφείμ – Κ14 (2009-2010) – 11x11 – 2x25’ – 9 ομάδες

Τετάρτη 19 Απριλίου 2023

09:30 – 10:30 Ακαδημίες Βαλένθια Θεσσαλονίκη – Ακαδημία Μώλου

10:30 – 11:30 Ακαδημίες Βαλένθια Χαϊδάρι – Ακαδημίες Βαλένθια Λειβαδιά

11:30 – 12:30 Ακαδημίες Βαλένθια Κεφαλονιά – Ακαδημίες Βαλένθια Κύπρος + Λειβαδιά

16:30 – 17:30 Ακαδημίες Βαλένθια Σύρος – Καμένα Βούρλα

17:30 – 18:30 Ακαδημίες Βαλένθια Βάρη – Ακαδημίες Βαλένθια Χαϊδάρι

18:30 – 19:30 Ακαδημία Μώλου – Ακαδημίες Βαλένθια Λειβαδιά

Πέμπτη 20 Απριλίου 2023

10:00 – 11:00 Ακαδημίες Βαλένθια Βάρη – Ακαδημία Μώλου

11:00 – 12:00 Ακαδημίες Βαλένθια Θεσσαλονίκη – Ακαδημίες Βαλένθια Λειβαδιά

12:00 – 13:00 Ακαδημίες Βαλένθια Κεφαλονιά – Καμένα Βούρλα

17:00 – 18:00 Ακαδημίες Βαλένθια Σύρος – Ακαδημίες Βαλένθια Κύπρος + Λειβαδιά

18:00 – 19:00 Ακαδημίες Βαλένθια Βάρη – Ακαδημίες Βαλένθια Λειβαδιά

19:00 – 20:00 Ακαδημίες Βαλένθια Θεσσαλονίκη – Ακαδημίες Βαλένθια Χαϊδάρι

Παρασκευή 21 Απριλίου 2023

09:00 – 10:00 Θέσεις 7-8

10:00 – 11:00 Θέσεις 5-6

11:00 – 12:00 Θέσεις 3-4

12:00 – 13:00 Θέσεις 1-2

Γήπεδο Αγίου Κωνσταντίνου – Κ14 (Ελίτ) – 5 ομάδες

Τετάρτη 19 Απριλίου 2023

17:00 – 18:00 Σαουθάμπτον – Βοϊβοντίνα

18:30 – 19:30 Παναθηναϊκός – Ακαδημίες Βαλένθια

Πέμπτη 20 Απριλίου 2023

10:00 – 11:00 Βοϊβοντίνα – Ακαδημίες Βαλένθια

17:00 – 18:00 Σαουθάμπτον – Ζαλγκίρις Κάουνας

18:30 – 19:30 Παναθηναϊκός – Βοϊβοντίνα

Παρασκευή 21 Απριλίου 2023

10:00 – 11:30 Σαουθάμπτον – Παναθηναϊκός

11:30 – 12:30 Ζαλγκίρις Κάουνας – Ακαδημίες Βαλένθια

Γήπεδο Σκάρφειας – Κ15 Κορίτσια (2008-2011) – 11x11 – 2x25’ – 4 ομάδες

Τετάρτη 19 Απριλίου 2023

11:00 – 12:00 ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Λαμία

18:30 – 19:30 Ολυμπιάδα Υμηττού – Ακαδημίες Βαλένθια Βάρη

Πέμπτη 20 Απριλίου 2023

17:00 – 18:00 ΠΑΟΚ – Ακαδημίες Βαλένθια Βάρη

18:00 – 19:00 Ολυμπιάδα Υμηττού – ΠΑΣ Λαμία

Παρασκευή 21 Απριλίου 2023

10:00 – 11:00 ΠΑΣ Λαμία – Ακαδημίες Βαλένθια Βάρη

11:00 – 12:00 ΠΑΟΚ – Ολυμπιάδα Υμηττού

Γήπεδο Καινουρίου – Κ16 (2007-2008) – 11x11 – 2x30’ – 6 ομάδες

Τετάρτη 19 Απριλίου 2023

09:30 – 10:30 Ακαδημίες Βαλένθια Λειβαδιά – Ακαδημίες Βαλένθια Πειραιάς

10:30 – 11:30 Ακαδημίες Βαλένθια Βάρη – Ακαδημίες Βαλένθια Σύρος

16:00 – 17:00 Ακαδημίες Βαλένθια Κεφαλονιά – Ακαδημίες Βαλένθια Σύρος

18:00 – 19:00 Ακαδημίες Βαλένθια Λειβαδιά – Βοϊβοντίνα

Πέμπτη 20 Απριλίου 2023

Θέσεις 1-4 και 5-7

Παρασκευή 21 Απριλίου 2023

10:15 – 11:15 Θέσεις 3-4

11:30 – 12:30 Θέσεις 1-2

Γήπεδο Καινουρίου – Κ16 (2007-2008) – 11x11 – 2x30’ – 6 ομάδες

Τετάρτη 19 Απριλίου 2023

11:30 – 12:30 Ακαδημίες Βαλένθια Κύπρος – Αταλάντη

12:30 – 13:30 Αίαντας Λαμίας – Ακαδημίες Βαλένθια Θεσσαλονίκη

17:00 – 18:00 Ακαδημίες Βαλένθια Τροιζηνία – Ακαδημίες Βαλένθια Κύπρος

19:00 – 20:00 Αίαντας Λαμίας – Ακαδημίες Βαλένθια Χαϊδάρι

Πέμπτη 20 Απριλίου 2023

Θέσεις 1-4 και Θέσεις Ομίλου 5-6

Παρασκευή 21 Απριλίου 2023 (πρωί)

Θέσεις 1-2 και Θέσεις 3-4 καθώς και τελικοί αγώνες κατάταξης πρωταθλήματος (1-2)

Γήπεδο Σκάρφειας – Κ18 (2005-2006) – 11x11 – 2x35’ – 4 ομάδες

Τετάρτη 19 Απριλίου 2023

09:30 – 11:00 Καμένα Βούρλα – Παμμωλιακός

12:30 – 14:00 Ακαδημίες Βαλένθια Βάρη – ΠΑΣ Λαμία

Πέμπτη 20 Απριλίου 2023

10:30 – 12:00 Καμένα Βούρλα – ΠΑΣ Λαμία

12:30 – 14:00 Ακαδημίες Βαλένθια Βάρη – Παμμωλιακός

Πηγή: stereanews.gr

Αργότερο

Εαρινή Χορωδιακή Συνάντηση στο Δημοτικό Θέατρο Λαμίας

Η ενημέρωση που προσφέρουμε είναι προβολής και ενημέρωσης θεμάτων κοινωνικού, οικονομικού, πολιτιστικού, αθλητικού, εκπαιδευτικού, τουριστικού και πολιτικού περιεχομένου περισσότερα.Πηγή: stereanews.gr

Αυτά είναι τα σπάνια κοιτάσματα στη Στερεά Ελλάδα

Μα πόσο σημαντικές είναι αυτές οι σπάνιες γαίες και τα κρίσιμα υλικά και πού χρησιμοποιούνται; Από τα μικροτσίπ στα κινητά τηλέφωνα, τις μπαταρίες των κινητών...

Ενισχύονται με φαρμακευτικό υλικό τα γήπεδα του Δήμου Χαλκιδέων

Η ενημέρωση που προσφέρουμε είναι προβολής και ενημέρωσης θεμάτων κοινωνικού, οικονομικού, πολιτιστικού, αθλητικού, εκπαιδευτικού, τουριστικού και πολιτικού περιεχομένου περισσότερα.Πηγή: stereanews.gr

Το βοιωτικό ιερό στην Κοιλάδα των Μουσών από την Αρχαϊκή Περίοδο έως την Ύστερη Αρχαιότητα

Η ενημέρωση που προσφέρουμε είναι προβολής και ενημέρωσης θεμάτων κοινωνικού, οικονομικού, πολιτιστικού, αθλητικού, εκπαιδευτικού, τουριστικού και πολιτικού περιεχομένου περισσότερα.Πηγή: stereanews.gr

Παράταση για τις φορολογικές δηλώσεις πριν την έναρξη υποβολής τους

Μπορεί η πλατφόρμα των νέων φορολογικών δηλώσεων να είναι ακόμη κλειστή αλλά η παράταση της προθεσμίας για την υποβολή τους είναι γεγονός. Ο υφυπουργός Εθνικής Οικονομίας και...